Malowanie szkła


Szkło w u nas w domu coraz to częściej przestaje pełnić fukncję tylko praktyczną a staje się także coraz częściej materiałem dekoracyjnym. Szkło możey upiększyć używając różnego rodzaju procesów jego obróbki najczęściej jest to właśnie usługa zwana – malowanie szkła.

Natryskowe malowanie szkła

Natryskowe malowanie szkła jest to metoda upiększania szkła polegająca na nałożeniu farby na powierzchnię tafli używając pistoletowego rozpylacza. Ta metoda pozwala na dokładne i równomierne rozprowadzenie farby po całej powierzchni szklanej lub tylko na wybranym fragmencie. Tą metodę wykorzystujemy w ogromnej wielkości na potrzeby klientów indywiudalnych.

Ręczne malowanie szkła

Ręczne malowanie na szkle to proces który w obecnych czasach znajduje zastosowanie przede wszystkim w miejscach typu hurtownia szkła artystycznego. Metoda ta znana jest prawie tak długo, jak znane jest samo szkło i do wykonywania takiej usługi potrzebne są niezwykle wysokie umiejętności oraz wyczucie estetyki i designu.

Ręczne malowanie szkła możemy wykonać na dwa sposoby:

  • malowanie na zimno, tak zwane malowanie nietrwałe,
  • poprzez użycie wypalania, z użyciem farb ceramicznych, tak zwane malowanie trwałe.

Malowanie na szkle – inne znane techniki

Nasza ekipa szklarzska wykonuje również szkło malowane z użyciem sitodruku oraz tak zwanych roller coaterów, umożliwające przemysłowe malowanie całej powierzchni tafli szkła.

Zachęcamy do kontaktu z nami i chętnie udzielimy wszelkich informacji na temat naszej usługi malowania szkła, dostępnej na terenie Wrocławia i Oleśnicy.


malowanie szkła wrocław